Zahrada roku 2014 - Atelier Flera

Posted on: Čt, 04/06/2017 - 10:55 By: klarisa

Možná i vy máte kus střechy, která by se dala využít i jinak... pojďte se podívat, jak si s takovým prostorem poradil Atelier zahradní architektury Flera.

 

Představovaná zahrada zvítězila v prestižní soutěži Zahrada roku 2014 a zde je hodnocení poroty:

Brno, 22. 9. 2014
Nejvyšší ocenění v letošním ročníku soutěže Zahrada roku získala zahrada na terase bytového domu v Praze – Holešovicích.

Vítězná zahrada v Holešovicích jakoby ani nebyla na střeše.  Zřetelně vymezený prostor terasy u bytu nad holešovickým přístavem o rozloze 430 m² dává zapomenout na výšku nad zemí, ale přes rostliny a plůtky na okrajích se objevují výhledy nad ulicemi a řekou. Terasa je zdařile rozčleněna na odpočinkovou část, prostor pro zábavu i společenskou část. Jednou z hlavních zón je příležitostné sezení, které zahrnuje jednoduchou pergolu s využitím jemného textilu. Vodní fontána či pohled na oheň vytvářejí příjemné oddychové prostředí. Druhou hlavní zónou je hrací prostor pro děti, rozmístěný v několika částech terasy. Hrací prvky připomínají loď, technické zařízení je „maskováno“ kapitánským můstkem, což všechno koresponduje s pohledem na holešovický přístav. Jednotlivé prvky v zahradě jsou originální, navrhované speciálně pro tento projekt.  V proměnách jara, léta a podzimu jsou dominantní jednotlivé druhy a skupiny rostlin. „Za letních večerů, když se na dlažbě rozloží sedací vaky a příjemný koberec do exteriéru, je střešní zahrada ideální místo na pozorování hvězd“, říkají její majitelé.

Další pořadí a přehled členů poroty můžete shlédnout zde...

www.flera.cz

Štítky