Milan Koláček a jeho sen

Posted on: Ne, 03/19/2017 - 11:00 By: klarisa

Mám ráda velké životní příběhy. Příběhy lidí, kteří si jdou za svým snem i když jim stojí v cestě řada překážek. Jedním z nich je i český námořní jachtař Milan Koláček. Pojďme se seznámit s tím JEHO příběhem a třeba mu i trochu pomoci posunout se na jeho cestě dál...


Milan Koláček, skromný kluk z Moravy, který se v zemi bez moře zamiloval do námořního jachtingu... Potřebné miliony k zakoupení závodní jachty chyběly, ale to ho neodradilo. Odjel na Nový Zéland, kde se naučil stavět lodě a tu svoji si vlastnoručně vyrobil. Jeho cesta za snem poté vedla do francouzského Lorientu, světového centra sólového jachtingu, kam se odstěhoval, aby mohl být v kontaktu s nejnovějšími technologiemi, potřebnými informacemi i celou světovou jachtařskou špičkou.
V jachtařském světě byl za exota, ale hned první závod na své lodi vyhrál! Dnes je Milan historicky prvním zahraničním vítězem Šampionátu Francie v sólovém jachtingu, zemi nejlepších sólových jachtařů a navzdory finančním handicupům dokáže konkurovat svým mnohem lépe vybaveným soupeřům (námořní jachting je velice finančně náročná disciplína a pro přehled uvádím, že Milanův rozpočet na rok 2017 dělá 3 miliony Kč).

"Milan Koláček je náš nejlepší sólový jachtař, v současné chvíli jediný, který je schopen být ve světové špičce a držet s ní krok. Má vše, co musí ti nejlepší mít: je cílevědomý, pracovitý, tvrdý sám na sebe, má potřebné sebevědomí, chuť se zlepšovat, znalosti a dovednosti, touhu vyhrávat a nikdy se nevzdává.“ říká šéfredaktor časopisu Jachting Revue Daniel Vodička.

Milan Koláček jde stále dál a pro sezónu 2017 má naplánováno 6 startů. Mimo jiné se chce zúčastnit jako první Čech extrémního sólo závodu - regaty La Solitaire URGO Le Figaro, který bude probíhat od 4. do 22. června 2017.
Jeho velkým cílem do budoucna je účast na nejextrémnějším jachtařském podniku planety - Vendée Globe - největší výzva pro všechny sólové jachtaře, nonstop závod kolem světa bez možnosti jakékoli asistence. Vendée Globe založil v roce 1989 Philippe Jeantot, koná se každé čtyři roky a další ročník proběhne v sezóně 2020/2021. 
"Na Mount Everest se dostaly už tisíce lidí, do vesmíru se jich podívaly řádově stovky. Ale jen desítky dokončily sólovou regatu Vendée Globe," říká nejlepší český sólový jachtař.
Více v článku Mořeplavec Milan Koláček vstříc poslednímu ryzímu dobrodružství, které na planetě existuje


www.milankolacek.eu

facebook: Milan Koláček en Figaro
 

Příběh Milana Koláčka - příběh odvahy, touhy, píle, odhodlání a pracovitosti...  příklad hodný obdivu!
ALONE ON THE WAVES - Sám ve vlnách
 

Pojďme pomoci Milanovi na jeho cestě...
Na portále Startovač.cz je vypsán projekt, který můžete podpořit i Vy!


                ...MILAN KOLÁČEK NA LA SOLITAIRE 2017

Milan Koláček

Videa:

Milan Koláček - selfpromo

Milan Koláček - startovač

ALONE ON THE WAVES - Sám ve vlnách

Český šampion v sólovém jachtingu: Jachtaře může ohrozit plovoucí předmět nebo třeba velryba

Sailing Transat 2013 - Milan Kolacek

Follow Me & Milan Kolacek - Transat Sailor

Milan Koláček - ČT - Před půlnocí, 28. 12. 2011

Tak určitě - 12. díl Milan Koláček
 

Štítky