Ztracený dům - Lost House

Posted on: Čt, 09/28/2017 - 15:58 By: klarisa

Někdy je dobré umět zmizet... to určitě vědí i autoři projektu "ztraceného domu" - Lost House. Scifi nebo vize budoucnosti? Každopádně jednoduchá, nadčasová architektura neurazí a neomrzí!

V dnešní době je náš svět přeplněný sociálními kontakty, takže někdy je třeba najít útočiště samoty. Co by mohlo být lepší pro takové místo než soukromý dům uprostřed ničeho. A ještě víc... dům, který nikdo nemůže najít, jen vy.

Představte si, že procházíte lesem nebo údolím a přicházíte na pěknou louku. Váš telefon pípá - to je správné místo. Na telefonu stisknete ikonu "Otevřít". Najednou se přímo pod zemí objevuje malý dům se zelenou střechou a skleněnými stěnami. Vstupujete dovnitř, kde najdete vše, co potřebujete - správný domov pro život a odpočinek. Nedaleký větrný mlýn poskytuje elektřinu pro všechny vaše potřeby, takže zde můžete zůstat tak dlouho, jak budete chtít. Jakmile jste připraveni vrátit se zpět do společnosti, jdete ven, stisknete jen "Zavřít" a dům se skryje až do příští návštěvy.

zdroj: www.archello.com

Lost House - video

Autorem projektu je ukrajinské designové studio NOTT DESIGN STUDIO, které v roce 2008 založili Sergey a Alexander Gotvyansky. Studio navrhuje soukromé domy, byty, ale i veřejné prostory a hotelové komplexy, které následně i realizuje. Součástí jejich portfolia jsou i návrhy interiérů a produktový design.

www.nott.com.ua