Koupelna pokaždé jinak

Posted on: So, 03/11/2017 - 12:40 By: klarisa

Stejně jako každý dům i každá koupelna může být jiná. Koupelny na snímcích byly koncipovány jako hostovské, ale proč byste v nich nemohli najít inspiraci třeba pro tu svoji ;-)...
 

O vzhledu koupelny nerozhodují jen finanční možnosti, ale samozřejmě také vkus majitele a třeba i zvyklosti té dané oblasti ve které dům a koupelna vzniká.

Následující úryvek se neváže k představovaným koupelnám, ale přišel mi pod ruku a myslím, že přesně vystihuje to, co jsem zmínila výše.

„O moderní společnosti jsem v té době nevěděla vůbec nic. Když jsem poprvé přišla k Danielovi, ukázal mi koupelnu, kde jsem se mohla vysprchovat. My Kambodžané míváme vodní nádržku nebo velkou hliněnou nádobu, z níž nabíráme vodu malou nádobkou a poléváme se. Tady to bylo úplně jiné, žádná voda, žádná nádobka.“ ...úryvek z knihy Prodaná nevinnost od Somaly Mam.
Somaly Mam pochází z Kambodže. V roce 1996 založila organizaci AFESIP, která pomáhá ženám a dětem v Laosu, Kambodži, Thajsku a Vietnamu. Autorka je mediálně známá osobnost, která obdržela řadu mezinárodních ocenění (např. Award of International Cooperation, jehož nositelem je i Nelson Mandela) a časopis Glamour ji zvolil Ženou roku 2006.)


A ještě jedna moje vzpomínka... pamatuji si, jak jsem jako malá seděla u vany v koupelně, kterou babička zrekonstruovala. Prostě se mi moc líbila a bylo mi tam hezky. A o to přece jde... Tak ať je vám hezky i při prohlížení těchto fotek ;-)...

fotografie: www.architecturaldigest.com